FOMO baimė ir azartiniai žaidimai 

FOMO-baimė-ir-azartiniai-žaidimai 

Dažnai lošiate ir jaučiate, kad reikėtų stabtelti? Pasiduodate pagundai net ir žinodami, jog pailsėti nuo azartinių žaidimų – būtina? Jus vilioja viena priežastis – FOMO.

Šiame straipsnyje sužinosite, kas yra FOMO ir kaip baimė praleisti ką nors svarbaus gali tapti pavojinga iliuzija, skatinančia dalyvauti azartiniuose žaidimuose.

Kas yra FOMO?

FOMO (angl. fear of missing out) – tai baimė praleisti, ką nors svarbaus. Tai palyginti naujas reiškinys, atsiradęs dėl skaitmeninės revoliucijos. 

Anksčiau galėjome tik spėlioti, ką praleidome nesudalyvavę tam tikrame renginyje, o dabar technologijos leidžia realiu laiku stebėti viską, kas vyksta. Nepatekote į kokį nors renginį? Socialiniai tinklai tiesiogiai gali transliuoti kiekvieną jo akimirką.

kas-yra-fomo-fear-of-missing-out

Nors FOMO nėra oficialiai pripažinta psichologinė būklė, šis reiškinys gali turėti tiesioginės įtakos psichinei sveikatai. Ypač neramu, kai ši baimė skatina žmones įsitraukti į veiklą, galinčią pakenkti jų emocinei gerovei. 

Puikus to pavyzdys – FOMO ir kazino žaidimai internete, ypač sporto lažybos. Šios dvi sritys dažnai siejasi tarpusavyje, nes atrodo, kad nedarydami tam tikro statymo, galite praleisti svarbias galimybes laimėti. 

Nors lažybų operatoriai siūlo savęs drausminimo priemones, jos ne visada padeda įveikti FOMO problemą, susijusią su sporto lažybomis.

Kaip nugalėti FOMO? 

Pertrauka gali būti vienas efektyviausių būdų įveikti FOMO. Tai gali būti iššūkis, tačiau yra keletas veiksmingų strategijų, kurios gali padėti sumažinti pagundą grįžti prie lošimų ir sustiprinti jūsų pasiryžimą.

Venkite sporto rezultatų pertraukos metu

Atsisakydami stebėti sporto rezultatus ir daryti teorines prognozes pertraukos metu, sumažinsite pagundą apskaičiuoti galimą laimėjimą ir vėl pasiduoti lošimo aistrai. 

Svarbu atminti, kad lošimų namų pranašumas ilgalaikėje perspektyvoje yra neišvengiamas. Pertraukos metu vykstantys vienkartiniai laimėjimai neturėtų skatinti lošti. Priešingai – jie gali sukelti dar daugiau finansinių problemų.

Vietoj to, kad galvotumėte tik apie galimą laimėjimą, svarbu orientuotis į pertraukos tikslus, tokius kaip lošimo skolų mažinimas, finansinės padėties gerinimas ar daugiau laiko skyrimas šeimai bei draugams.

Nutraukite ryšį su lošti mėgstančiais draugais ir pažįstamais

Internete stebint draugų, įžymybių ir sporto lažybų lyderių pasirinkimus bei matant tik jų pergales (nes apie pralaimėjimus dažnai nutylima), sunku įveikti baimę praleisti ką nors svarbaus.

Jei visiškai negalite atsisakyti socialinių platformų, pasinaudokite jų siūloma 30 dienų trukmės išjungimo funkcija. Tai leis jums išlaikyti ryšį su sekamaisiais, bet paslėpti jų įrašus per pertrauką. Taip pat „neįžeisite“ draugų, kurie taip pat naudojasi šiomis platformoomis.

Lošimo įžymybes ir lyderius galite užblokuoti iš karto. Tikėtina, kad ateityje Europos sąjunga paseks Kanados pavyzdžiu ir uždraus įžymybių dalyvavimą reklamuojant lošimus.

Išjunkite pranešimus

Jaudulys praleisti papildomas premijas ir kitas naujas akcijas taip pat gali kelti FOMO nerimą. Savanoriškai pašalinus save iš licencijuotų lošimų operatorių sąrašų, užtikrinsite, kad šie pranešimai nepasiektų jūsų išmaniojo telefono. 

Būkite atsargūs su nekontroliuojamais lošimų operatoriais, kurie gali siūlyti neproporcingai dideles premijas už įmokas ir aktyviai siųsti reklaminius pranešimus, siekdami pritraukti klientus.

Siekdami išvengti pagundos, išjunkite pranešimus savo įrenginiuose ir, atsargumo dėlei, laikinai ištrinkite nekontroliuojamų lošimų operatorių programas.

Susikoncentruokite į dėkingumą

FOMO akcentuoja tai, ko trūksta. Bet kaip dėl dalykų, kurių pakanka? Didelė tikimybė, kad jūsų gyvenime yra daug puikių dalykų, kurių trūksta kitiems žmonėms. 

Yra situacijų, kai galite jausti FOMO, bet realybėje galite lošti sėkmingiau nei tie, kuriems pavydite.

Kai pastebite, kad jums kažko trūksta, pabandykite nukreipti savo dėmesį į dėkingumą už tai, ką jau turite.

Spręskite pagrindines finansines problemas

Finansiniai sunkumai dažnai būna viena iš FOMO priežasčių. Jei jums labai reikia pinigų, natūralu, kad bijote praleisti galimybę atlikti laimingą statymą. Todėl svarbu siekti didesnio finansinio stabilumo.

kaip-nugaleti-fomo

Analizuokite savo biudžetą, ieškokite geresnių darbo galimybių arba papildomo darbo, investuokite į savo įgūdžius ir apsvarstykite finansinės pagalbos galimybes. Pradėkite taupyti net ir mažas sumas, kad palaipsniui padidintumėte savo santaupas.

Turint didesnį finansinį stabilumą mažiau bijosite, o atsisakyti lošimų bus lengviau. Tai padės sumažinti streso lygį ir leis labiau susikoncentruoti į savo tikslus bei gerovę.

Sutelkite dėmesį į naudą, kurią gausite atsisakę lošimo

Atsisakius lošimo įpročio, atsiveria durys į daugybę teigiamų pokyčių. Svarbu skirti laiko apmąstymams ir įvertinti šią naudą, kad pavyktų sustiprinti savo motyvaciją ir išlaikyti pozityvumą.

Pertraukos nuo lošimo privalumai

Naudos, kurias galite pasiekti, padarę pertrauką nuo lošimo, apima:

  • Sumažėjusias lošimo skolos.
  • Nuoseklesnį ir nuspėjamą sąskaitos likutį.
  • Didesnes investicijas į karjerą ir verslą.
  • Daugiau laiko su draugais, užsiimant veikla, kurią kadaise mėgote kartu (be lošimų).
  • Laiką su šeima ir artimaisiais.
  • Pomėgiams skiriamą laiką (skaitymui, menui, kelionėms ir kt.).
  • Dėmesį fizinei sveikatai ir formai.
  • Rūpinimąsi psichine sveikata ir gerove.

FOMO baimė ir azartiniai žaidimai – apibendrinimas

FOMO baimė ir azartiniai žaidimai gali sukelti rimtų problemų, ypač jei ji vilioja jus grįžti prie azartinių lošimų. 

Net ir išbandžius visus savarankiškos pagalbos metodus, gali kilti gilių psichinių ar elgesio sutrikimų, kuriems įveikti reikalinga profesionalo pagalba. 

Svarbu prisiminti, kad kreipimasis pagalbos yra svarbus žingsnis į priekį, siekiant gyvenimo be lošimų sukeliamo streso ir nerimo.

FOMO baimė ir azartiniai žaidimai – DUK

Kas yra FOMO❓

FOMO (angl. fear of missing out) yra baimė praleisti ką nors svarbaus, kuri būna dažnai susijusi su kitų žmonių veikla ar laimėjimais.

Kaip FOMO baimė yra susijusi su azartiniais žaidimais❓

Azartiniuose žaidimuose FOMO atsiranda, kai žmonės bijo praleisti galimybę laimėti, matydami kitų žaidėjų sėkmę.

Kokie yra FOMO pavojai azartiniuose žaidimuose❓

FOMO gali sukelti finansinius nuostolius, didinti stresą ir nerimą.

Kaip atpažinti, kad mane veikia FOMO❓

Jei jaučiate nerimą, kai negalite lošti, arba nuolat galvojate apie kitų laimėjimus, tai gali būti FOMO požymiai.

Kaip kovoti su FOMO❓

Svarbu riboti laiką socialiniuose tinkluose, ugdyti dėkingumą už tai, ką jau turite, ir kreiptis pagalbos.

Kur kreiptis pagalbos dėl azartinių žaidimų sukelto streso❓

Pagalbos galima ieškoti pas psichologus, psichoterapeutus ar anoniminių lošėjų grupėse.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *